زاب آلمان

معرفی موسسه زاب zab آلمان

اگر قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و یا کار را داشته باشید، حتما نام موسسه ZAB به گوشتان خورده است. موسسه‌ای که به عنوان یکی از مهم‌ترین ارگان‌ها برای مهاجران شناخته می‌شود و شاید بتوان گفت که تا حدودی آینده افراد به آن بستگی دارد. اگر در این باره چیز زیادی نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه همراه ما باشید و اطلاعات مفیدی دریافت کنید.

موسسه ZAB چیست؟

مهاجرت به آلمان خوب است، ولی شرایطی دارد که شاید شامل حال همگان نشود. در همین راستا موسسه ZAB شکل گرفت تا اعتبار مدارک دانشگاهی متقاضیان را بسنجد. این سازمان با اهمیت مسول ارزیابی مدارک تحصیلی افراد غیر آلمانی است که در سیستم‌های آموزشی گوناگونی در کشورهای مختلف تحصیل کرده و حالا می‌خواهند عضوی از این کشور باشند. در واقع موسسه ZAB مدارک دانشگاهی آن‌ها را بررسی کرده و معادل آلمانی آن‌ها را تعیین می‌کند.

وظیفه اصلی موسسه ZAB چیست؟

موسسه زاب هرساله به تقاضا بیش از 80000 هزار نفر رسیدگی کرده و مدارک آن‌ها جهت زندگی و مهاجرت به المان بررسی می‌کند. سپس بنا به درخواست مهاجران گواهی مقایسه‌پذیری در مورد شرایط تحصیلی فرد صادر می‌کند که به کارفرمایان، مراکز علمی و آژانس‌های کاریابی کمک می‌کند تا از اعتبار و ارزش مدارک مهاجر مطلع شوند. این سرویس بیشتر مناسب افرادی است که خواهان ویزا کار آلمان هستند و می‌خواهند اعتبار مدارک دانشگاهی خود را به کارفرما ثابت کنند. لازم است بدانید که به جز موسسه ZAB هیچ ارگان دیگری صلاحیت بررسی گواهی متقاضیان را ندارد.

دریافت تاییدیه زاب چقدر زمان می‌برد؟

دریافت تاییدیه ZAB حدود 3 ماه پس از واریز هزینه به طول می‌انجامد که شامل زمان ترجمه و پست کردن مدارک می‌شود. همواره به متقاضیان گفته می‌شود که ممکن است بیش از این هم (حدود 5 الی 6) به طول انجامد که جای هیچ نگرانی وجود ندارد، چرا که معمولا مدارک ایرانیان مورد تایید قرار می‌گیرد.

نحوه و شرایط اخذ تاییده ZAB

برای دریافت تاییدیه زاب شرایط خاصی وجود ندارد و برای این کار باید مدارک را ترجمه کرده و به آلمان ارسال کنید. پس از بررسی گواهی‌ها توسط کارشناسان و پرداخت هزینه، تاییدیه زاب اعلام می‌شود و می‌توانید آن را به کافرما خود تحویل نمایید.

مدارک لازم چیست؟

  • ترجمه آلمانی مدارک
  • فرم درخواست
  • کپی برابر اصل مدارک تحصیلی

چند نکته طلایی

  • مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی باید مهرهای ضروری را داشته باشند.
  • ترجمه‌ها تایید شده باشند.
  • فرم با دقت پر شده باشد.
  • در صورت بروز مشکل در اصل مدارک، مراحل تایید زاب جهت مهاجرت به آلمان برای کار طی نخواهد شد.

کلام آخر

مهاجرت به آلمان مانند هر کشور دیگری شرایط و قوانین خاص خود را دارد که در صورت رعایت نکردن آن پروسه مهاجرت شما را با مشکل رو به رو می‌کند. لذا همواره به متقاضیان توصیه می‌کنیم که مدارک خود را تمام و کمال تحویل موسسه زاب نمایند و هزینه آن را به موقع پرداخت کنند. در این میان دارالترجمه رسمی اهواز به نام موسسه ترجمه اسناد رسمی پارسوماش  در کنار شماست تا با ترجمه صحیح مدارکتان، راه را برایتان هموار کرده و ترجمه‌ای دقیق را تحویلتان دهد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *