آزمون celpip

آزمون celpip در اهواز

اگر قصد مهاجرت به کشور زیبا کانادا را داشته باشید، حتما می‌دانید که آزمون celpip چیست. چرا که برای مهاجرت و اثابت زبان خود نیازمند آن هستید. اگر اطلاعاتتان در این باره ناقص است و می‌خواهید به طور مختصر و مفید درباره ازمون celpip بدانید، توصیه می‌کنیم که با ما در این مقاله همراه باشید.

test celpip چیست؟

تست سلپیپ در واقع نوعی آزمون است که توسط اداره مهاجرت کانادا برنامه‌ریزی شده است و طی آن دانش زبان انگلیسی مهاجران سنجیده می‌شود.این امتحان مهم ثابت می‌کنند که متقاضیان مهاجرت به کانادا تا چه میزان توانایی ارتباط برقرار کردن به زبان انگلیسی را دارند که شامل موارد زیادی مانند ارتباط با همکاران در فضای شغلی، درک مفاهیم، شنیدن اخبار و غیره است. test celpip در دو قالب اجرا می‌شود که در ادامه مقاله برایتان توضیح خواهیم داد.

دو بخش آزمون سلپیپ شامل چیست؟

آزمون celpip دارای دو بخش جنرال و جنرال اس است. در بخش جنرال به چهار مهارت شنیداری، درک مطلب، نگارش و گفتار پرداخته می‌شود که حدود 3 ساعت به طول می‌انجامد. بخش جنرال ال اس نیز تنها به توانایی شنیداری و گفتاری متقاضی می‌پردازد که تقریبا 1 ساعت زمان می‌برد.

تفاوت آزمون سلپیپ با آیلتس چیست؟

شاید این سوال برایتان به وجود آید که چه تفاوتی میان تست سلپیپ و آیلتس وجود دارد؟ در پاسخ باید به شما بگوییم که آزمون اسلیپ هزینه کمتری دارد و تنها با پرداخت280  دلار برای آزمون سلپیپ جنرال و 195 دلار برای سلپیپ ال اس پرداخت خواهید کرد. آزمون سلپیپ از نمره 1 تا 12 رتبه‌بندی شده، در حالی که آزمون آیلتس از 1 الی 9 نمره برای آن در نظر گرفته شده است. لازم است بدانید که معمولا جواب آزمون سلپیپ 10 روزه اعلام می‌شود، در حالی که اعلام نتیجه آزمون آیلتس حدود 2 هفته زمان می‌برد. همچنین جالب است بدانید که تست سلپیپ از طریق کامپیوتر انجام می‌شود و بر خلاف آن امتحان آیلتس روی کاغذ و به صورت حضوری برگزار می‌شود.

چرا آزمون سلپیپ؟

با وجود تفاوت میان آزمون زبان celpip و آیلتس که در موارد بالاتر بیان شد، خوب است بدانید که در بخش شنیداری آزمون سلپیپ فقط لهجه روان کانادایی مطرح است که سهولت بیشتری نسبت به آزمون‌های دیگر دارد و امکان موفقیت در آن بالا است. همچنین به دلیل اینکه امتحان توسط کامپیوتر گرفته می‌شود، امکان خطا وجود ندارد و متقاضی تمرکز بیشتری خواهد داشت.

چند نکته کاربردی

فراموش نکنید که گاهی اوقات هزینه‌های مربوط به آزمون زبان celpip تغییر پیدا می‌کند که لازم است قبل از آن از مرجعی مطمئن، مطلع شوید.

برخلاف آزمون آیلتس که با فرد مصاحبه می‌کنید، در تست سلپیپ صدایتان ضبط می‌شود.

مراکز برگزاری سلپیپ کمتر از آیلتس است.

چگونه ثبت نام کنیم؟

اگر می‌خواهید برای مهاجرت به کانادا در آزمون سلپیپ ثبت نام کنید، لازم به آدرس www.celpip.ca مراجعه کنید و در آن اکانت شخصی بسازید. سپس با انتخاب گزینه ثبت نام نوع امتحان خود و محل امتحان را انتخاب کرده و اطلاعات خود مانند ملیت، نوع کارت شناسایی و زبان مادری را تعیین کنید. در نظر داشته باشید که شهر دبی نزدیک‌ترین مرکز امتحان به ایران است. در پایان پس از وارد کردن اطلاعات نهایی مثل میزان تحصیلات هزینه امتحان را پرداخت کرده و ثبت نام خود را به پایان برسانید.

کلام آخر

آزمون celpip یکی از اصلی‌ترین مراحلی است که برای مهاجرت به کانادا باید طی شود. به خاطر سهولت در موفقیت در آن طرفداران زیادی دارد و به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد مهاجرت دارید، تست سلپیپ را انتخاب نمایید. در این راه همکاران ما در دارالترجمه اهواز پارسوماش در کنار شما هستند تا با ترجمه دقیق مدارک راه مهاجرت را برایتان هموار کنند.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *